Rollo- ja IKM-ikästen ensi kauden alustavat harjoitteluryhmät

18.6.2019 Alustavat listat ensi kauden Rollo- ja IKM-ryhmistä.

Julkaisemme nyt ensi kauden ryhmistä IKM – ja Rollo-tason ryhmät.

Edustus- ja nuorten SM-tason ryhmät julkaistaan alustavasti viimeistään 10.7. Ensi kauden ryhmien yhtenä jakoperusteena on käytetty saavutettuja tuloksia (pitkä rata ja FINA-pisteet). Täten vielä nuorten Pohjoismaisten mestaruuskilpailuiden ja EYOF:ien tulokset huomioidaan lopullisissa ryhmävalinnoissa.

Koko Simmiksen valmentajarosteri julkaistaan viikolla 30.

 

Alustavat ryhmäjaot ovat seuraavat:

    Team LYK (integroitu ryhmä Cetuksen kanssa);

    Ariel Julienne Jämsen

    Emmi Nieminen

Harjoitusajat:

-        Neljä harjoitusta LYK:issä kouluaikana

-        Ma 16:00 – 18:00 LYK (yhteisharjoitus)

-        Pe 16:00 – 18:00 LYK (yhteisharjoitus)

-        La 10:30 – 12:30 Espoonlahti (50 m rata) (yhteisharjoitus)

 

Team IKM (A);

    Anna Bernards

    Ella Kostiainen

    Lily Päivänen

    Sanni Räty

    Iina Ekholm

    Isabella El-Nagdy

    Naomi Hillers

    Minea Partanen

    Vieno Virtanen

    Tua Iivanainen

    Iiris Rautiainen

    Ursula Ursin

    Riku Koskenvaara

    Christian Nummi

    Nicolas Nyström

    Ilari Palva

    Leevi Pixa

Harjoitusajat;

-        Ma 18:00 – 19:30 LYK (yhteinen harjoitus IKM B:n kanssa)

-        Ke 06:30 – 08.00 SYK

-        Ke 18:00 – 20:00 Märsky

-        Pe 16:30 – 18:00 Märsky

-        La 08:30 – 10:00 Itis (50 m)

-        Su 15:00 – 17:00 Märsky

 

Team IKM (B);

Olivia Aravirta

Katja Jääskeläinen

Laura Kangas

Leevi Kinnunen

Unna Korja

Annabella Sovasto 

Alma Westerholm

Mihail Pavljuk

Aleksander Sibirtsev

Nikolai Teiramaa

Otto Tuominen

Okko Varpasuo

 Harjoitusajat;

-        Ma 18:00 – 19:30 LYK (yhteinen harjoitus IKM A:n kanssa)

-        Ti  17:30 – 19:00 Pirkkola

-        To 17:30 – 19:00 Pirkkola

-        La 10:00 – 11:30 Itis (50 m)

-        Su 17:00 – 19:00 Märsky

 

Kesän stadikan vuorot alkavat kootusti IKM-ryhmillä (yhteisharjoituksia) seuraavasti;

-        16.7  16:00 – 17:00 ja 17:00 – 18:00

-        18.7  16:00 – 17:00, 17:00 – 18:00, 18:00 – 19:00 ja 19:00 – 20:00

-        19.7  17:00 – 18:00

-        20.7  10:00 – 11:00

-        21.7  16:00 – 17:00 ja 17:00 – 18:00

-        22.7  16:30 – 18:00

-        23.7  16:00 – 17:00

-        25.7  18:00 – 19:00 ja 19:00 – 20:00

-        26.7  18:00 – 19:00 ja 19:00 – 20:00

-        28.7  16:00 – 17:00

-        30.7  16:00 – 17:00

-        1.8     18:00 – 19:00 ja 19:00 – 20:00

-        2.8     18:00 – 19:00 ja 19:00 – 20:00

-        4.8     16:00 – 17:00

Elokuun vuorot kerrotaan myöhemmin.

 

 

Team Talent

Tuli Hakkarainen

Nea Hellsten

Adam Isaev

Aino Hakkarainen

Amelie Hillers

Saara Holmberg

Kerttu Kiiski

Ahti Parviainen

Ilkka Itkonen

Rudi Stolt

Iiris Kostiainen

Noah El-Nagdy

Jesse Jantunen

Harjoitusajat;

    Ma           18:00 – 20:00 Itis (50)

    Ti              16:00 – 17:30 Pirkkola

    To             17:00 – 18:00 (Märsky)

    La             11:30 – 13:00 Itis (50)

    Su             11:00 – 12:00 Pirkkola

 

 

Team Challenge

    Eino Haatainen

    Siiri Laine

    Lukas Mattila

    Emil Miettinen

    Sofia Sundell

    Eero Tandefelt-Kauste

    Niila Tukiala

    Viktoria Tuominen

    Cole Wagner

    Valtteri Veijola

    Veikka Veijola

    Helene Kivelä

    Aurora Pimenoff

    Vivian Oker-Blom

    Nelma Vuorre

    Eero Holmberg

    Taika Henttunen

    Liisi Tuominen  

    Harjoitusajat:

    Ma           18:00 – 20:00 Märsky (ryhmä jaetaan)

    To             17:00 – 18:00 Märsky

    Su             13:00 – 14:30 Pirkkola

 

 

Team Utmanare

    Klaus Tuomala

    Emil Mattila

    Santeri Komulainen

    Amos Eriksson

    Rasmus Forsel

    Ryhmä täydentyy testipäivän jälkeen.

Harjoitusajat;

    Ke             16:00 – 18:00 Pirkkola (ryhmä jaetaan)

    Su             12:00 – 13:00 Pirkkkola

   


Stadikan vuorot alkavat kootusti Rollo-ryhmillä seuraavasti;

-        15.7           16:30 – 18:00

-        17.7           16:00 – 17:00

-        19.7           16:00 – 17:00

-        20.7           09:00 – 10:00

-        23.7           17:00 – 18.00

-        25.7           16:00 – 17:00 ja 17:00 – 18:00

-        27.7           09:00 – 10:00

-        28.7           18:00 – 19:00

-        30.7           17:00 – 18:00

-        1.8              16:00 – 17:00 ja 17:00 – 18:00

-        3.8              09:00 – 10:00

-        4.8              18:00 – 19:00