Team Urhea, Team Edustus ja Team NSM ryhmien alustavat kokoonpanot ensi kaudelle

15.7.2019 Alustavat Team Urhea, Team Edustus ja Team NSM ryhmäkokoonpanot ensi kaudelle.

Team Urhea ja Team Edustus aloittavat harjoittelut omatoimisella viikolla 30 (22.7 alkaen). Viikkojen 31 – 35 harjoitussuunnitelma jaetaan uimareille viikon 30 aikana. Uintiharjoitukset alkavat 5.8.2019. Märskyn aamuharjoitukset alkavat 14.8.2019.


Team Urhea (Urhea ryhmä + Urhea haastajat)

Laura Lahtinen

Riku Pöytäkivi

Lotta Upanne (harjoittelee muualla)

Hanna Kareinen

Vilma Ruotsalainen

Vilma Oura

Niki Karlsson

Elias Herlevi

 

Team Edustus (Edustus-ryhmä + Edustus-haastajat)

 Kaisla Kollanus

 Helene Hirvonen

 Emil Perkkiö

 Oskari Aalto

 Kiira Mauranen (harjoittelee muualla)

 Aaro Tähtivuori

 Leevi Lehti (harjoittelee muualla)

 Veeti Haikonen

 Marcus Forsel

 Davin Lindholm

 Sanni Alamattila

 Bruce Clayhills

 Janna Appelberg

 Rasmus Söderholm

 Johan Krister Fredriksson

                 

 Lauri Krapf

 Isabel Hagelin

 Siiri Reiniluoto

 Venla Salminen

 Eemeli Raninen ja

 Pyry Nurminen

 Lassi Haimin, Lari Tumanoffin, Aleksi Koprisen ja Lotta Pälsin ryhmä määrittyy EYOF:ien jälkeen.

                  

Team NSM (NSM-ryhmä)

     Ada Hakkarainen

     Peppi Vesalainen

     Wilma Sundt

     Veera Korsoff

     Wilma Långström

     Karla Lehtosalo

     Greta Beszteri

     Waldemar Palombi

     Aamu Änkilä

     Harald Åström

     Lotta Lehtoila

     Elis Fokin ja

     Samuel Halminen

 

2.9.2019 alkaen NSM-ryhmän harjoitusajat ovat;

Ma 18:00 – 20:00 (samaan aikaan NSM haastajien kanssa)

Ti 16:40 – 18:20

Ke 06:30 – 08:00

Ke 18:00 – 20:00

To 17:00 – 18:30

Pe 06:30 – 08:00

Pe 16:30 – 18:00 (samaan aikaan NSM haastajien kanssa)

La 11:00 – 13:00

   

Team NSM (NSM-haastajat)

        Henry Nyman

        Kalle Kauppinen

        Veikka Leväsalo

        Anna Mattila

        Helmi Ahonen

        Annika Alanen

        Stella Freystätter

        Jenny Kareinen

        Siiri Kokko

        Oona Lehtola ja

        Jessika Markkanen

 

2.9.2019 alkaen NSM-haastajien harjoitusajat ovat;

Ma 18:00 – 20:00 (samaan aikaan NSM-ryhmän kanssa)

Ti 06:30 – 08:00

Ti 18:20 – 20:00

To 18:00 – 20:00

Pe 06:30 – 08:00

Pe 16:30 – 18:00 (samaan aikaan NSM-ryhmän kanssa)

La 11:00 – 13:00 (ei joka lauantai) (erillisen suunnitelman mukaan)

 

 NSM-ryhmillä on heinäkuussa yhteiset uintiharjoitukset Stadikalla seuraavasti;

 Ma 22.7                  16:30 – 18:00 (yhteisharjoitukset)

 Ke 24.7                   16:00 – 17:00 (yhteisharjoitukset)

 Pe 26.7                   16:00 – 17:00 (NSM)

                                  17:00 – 18:00 (NSM Haastajat)

  Su 28.7                  19:00 – 20:00 (yhteisharjoitukset)

  Ma 29.7                 16:30 – 18:00 (yhteisharjoitukset)

  Ke 31.7                   16:00 – 17:00 (yhteisharjoitukset)

  Pe 2.8                     16:00 – 17:00 (NSM)

                                   17:00 – 18:00 (NSM Haastajat)

  Su 4.8                     19:00 – 20:00 (yhteisharjoitukset)

 Kuivaharjoitukset sovitaan erikseen.

 

5.8.2019 alkavat harjoitukset Mäkelänrinteessä seuraavasti;

5.8.         18:00 – 20:00 (harjoitukset samaan aikaan) (käytössä 1 pitkä + 2 lyhyttä)

6.8           18:00 – 20:00 (harjoitukset samaan aikaan) (0 + 4)

7.8           16:00 – 18:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2 + 2)

8.8           16:00 – 18:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2 + 4)

9.8           18:00 – 20:00 (harjoitukset samaan aikaan) (1 + 2)

12.8        Huom ! Uimahalli kiinni

13.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), huom 18:00 – 19:00 (1+4)

14.8        17:00 – 18:00 NSM Haastajat (2+2)

                 18:00 – 19:00 NSM (2+4)

 15.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), 18:00 – 19:00 (2+2)

 16.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), 18:00 – 19:00 (2+2)

 19.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4)

 20.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), huom 18:00 – 19:00 (1+4)

 21.8        17:00 – 18:00 NSM Haastajat (2+2)

                 18:00 – 19:00 NSM (2+4)

 22.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), 18:00 – 19:00 (2+2)

 23.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), 18:00 – 19:00 (2+2)

 24.8        09:00 – 11:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4)

 26.8           17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4)

 27.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), huom 18:00 – 19:00 (1+4)

 28.8        17:00 – 18:00 NSM Haastajat (2+2)

                  18:00 – 19:00 NSM (2+4)

 29.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), 18:00 – 19:00 (2+2)

 30.8        17:00 – 19:00 (harjoitukset samaan aikaan) (2+4), 18:00 – 19:00 (2+2)      

                  Kuivaharjoitukset sovitaan erikseen