Ilmoittautuminen/Haaga (Valkea talo, SYK)

Valkea Talon Simmiksen uimakoulut Haagassa (Ilkantie 4) sekä Helsingin Suomalaisen Yhteiskoulun SYK:in uimahaliissa (Isonnevantie 8).

Ilmoittautuminen kevään 2019 kursseille alkaa 1.12.2018 klo 10 Simmiksen kotisivuilla.


Lisätiedot kursseista ja aikatauluista allaolevista linkeistä, klikkaamalla kurssin nimeä kellonajan kohdalla.

 Valkea talo:

Ei uimakoulua viikolla 8 (ma 18.2.2019, ke 20.2.2019, pe 22.2.2019, la 23.2.2019, su 24.2.2019)

Ei uimakoulua pääsiäisenä (ma 22.4.2019, pe 19.4.2019, la 20.4.2019, su 21.4.2019)

Ei uimakoulua vappuna (ke 1.5.2019)


SYK:

Ei uimakoulua viikolla 7 (su 17.2.2019)

Ei uimakoulua pääsiäisenä (21.4.2019)


Huom! Kurssien toteutuminen vaatii vähintään kolme kurssilaista.

Tervetuloa!  


VALKEA TALO:

maanantaisin klo 18-19.30  7.1-20.5-2019

Lasten allas:
18-18.30 alkeisuimakoulu 
18.30-19 jatkouimakoulu, ryhmä 1
19-19.30 jatkouimakoulu, ryhmä 2 

 

Iso allas: 
18-18.45 tekniikka 0 
18.45-19.30 tekniikka 1  


keskiviikkoisin klo 17.00-19.15  9.1-22.5.2019 

Lasten allas:

17.00-17.30 alkeisuimakoulu, ryhmä 1 
17.30-18.00 alkeisuimakoulu, ryhmä 2 
18.00-18.30 jatkouimakoulu, ryhmä 1 
18.30-19.00 jatkouimakoulu, ryhmä 2


Iso allas:

17.00-17.45 Tekniikka 0 
17.45-18.30 Tekniikka 1 
18.30-19.15 Tekniikka 2 

 

Perjantaisin klo 18.00-20.15  11.1-24.5.2019

Lasten allas:

18.00-18.30 alkeisuimakoulu, ryhmä 1  
18.30-19.00 alkeisuimakoulu, ryhmä 2 
19.00-19.30 jatkouimakoulu, ryhmä 1
19.30-20.00 jatkouimakoulu, ryhmä 2

Iso allas:
18.00-18.45 Tekniikka 0
18.45-19.30 Tekniikka 1
19.30-20.15 Aikuisten tekniikka 1

 

Lauantaisin klo 14.00-15.30  12.1-25.5.2019 

Lasten allas:
15.30-16.00 alkeisuimakoulu, ryhmä 1
16.00-16.30 jatkouimakoulu, ryhmä 1
16.30-17.00 jatkouimakoulu, ryhmä 2

Iso  Allas:

14.00-14.45 Tekniikka 1
14.45-15.30 Tekniikka 2
15.30-17.00 Varattu purjehtijoille

 

Sunnuntaisin klo 17.00-19.15  13.1-26.5.2019 (syksyn viimeinen kurssikerta 16.12.2018)

lasten allas

17.00-17.30 Alkeisuimakoulu 
17.30-18.00 Alkeisuimakoulu 
18.00-18.30 Jatkouimakoulu 
18.30-19.00 Jatkouimakoulu 
iso allas
17.00-17.45 Tekniikka 0
17.45-18.30 Tekniikka 1
18.30-19.15 Tekniikka 2

 


Sunnuntaisin SYK 13.1-26.5.2019 (Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu) Isonnevantie 8, 00320 Helsinki:

Lasten allas
11.15-11.45 alkeisuimakoulu 
11.45-12.15 jatkouimakoulu, ryhmä klo 11.45 
12.15-12.45 jatkouimakoulu, ryhmä klo 12.15 

Iso allas
11.15-12.00 Tekniikka 0 
11.15-12.00 Tekniikka 1 
11.15-12.00 Kilpauimakoulu
12.00-12.45 Tekniikka 2
12.00-12.45 Tekniikka 3