Simmis 130 vuotta

Juhlimme Simmiksen 130-vuotista taivalta lauantaina 21.10.2017 Ravintola Maxinessa Kampin ostoskeskuksen yläkerrassa. Tervetuloa juhlaan!

Hyvä simmisläinen

Simmiksen 130-vuotisjuhlaa vietetään rennon juhlavissa merkeissä Ravintola Maxinessa (Urho Kekkosen katu 1 A) Kampin ostoskeskuksen yläkerrassa lauantaina 21.10.2017 kello 17.30 alkaen. Mukaan toivotaan runsasta osallistujakaartia seuran nuorista tulevaisuuden toivoista aina seuran varttuneempaan kannattajajäsenistöön. Illan aikana palkitaan simmisläisiä monin eri perustein, katsotaan muistoja vuosien varrelta, kuunnellaan musiikkia ja tietenkin nautitaan illallista. Illan juontaa Verneri Mattila. Simmiksen Garantiförening on vahvasti mukana järjestelyissä ja Rolf Mikkolan johdolla tilaisuus saa ansaitsemaansa arvokkuutta!

Tila on yksityiskäytössämme kello 22.30 asti ja siihen saakka myös alle 18-vuotiaat voivat juhlia 130-vuotiasta Simmista. Tämän jälkeen tila aukeaa myös muille ja ikäraja on 18 vuotta.

Pukukoodi rennon juhlava / snygg och bekväm

Ilmoittautuminen juhlaan tästä linkistä. Illalliskortti (35€), joka sisältää alkumaljan ja illallisen, tulee maksaa ilmoittautumisen yhteydessä HSS:n tilille FI97 2400 1800 0384 81 käyttäen viitenumeroa 3010. Jokaisesta henkilöstä tehdään oma ilmoittautumisilmoitus. Mikäli perheessä on useampi sukunimi ja illalliskortit halutaan maksaa yhdellä suorituksella, ilmoittaisitteko suorituksessa olevien juhlaosallistujien nimet ystävällisesti rahastonhoitaja Helena Piksilälle piksila(at)pp.inet.fi. Näin helpotamme hänen selvitystyötään.

Tervetuloa!

Järjestelytoimikunta
Simmiksen hallitus
Simmis Garantiförening

Kyselyt: leena_koivusalo(at)hotmail.com

    Kaikki uutiset